RESULTAT 2018

RESULTAT

B-prov Älmhult 6/10:

E.Always Will To Please 1a NKL

 

 WT GRK Ornö 29/9:

NKL:

E.Hope For Willpower 76p

ÖKL:

E.Outstanding Guy Coming By 3e plac 91p

 

Utställning Åland 29/9:

Robbin 2a Jkk CK

Rocka 1a Junkk 2BT Cert

Farin BIR Veteran CK

 

B-Prov D-mark 22/9:

E.Hope For Coke And A Smile 1a pris ÖKL

 

Hö Spår Värmdö BK 16/9:

E.Sweet As Sugar GK Klassvinst

 

B-Prov Askeby 16/9

E.Browned Eyed Girl 1a ÖKL

 

B-Prov Enköping 9/9:

E.Sweet As Sugar 2a pris ÖKL

E.Brown Eyed Girl 3e pris ÖKL

 

B-Prov Ärla 8/9:

E.Sweet As Sugar 3e pris ÖKL

 

B-Prov Sundsvall 1/9:

Farin 1a pris EKL = SEJCH !!

 

Utst Bremen Tyskland 1+2/9

E.Hope For Coke And A Smile BIR resp BIM = VDH DRC (Tysk Junior CH) 

 

FLATFESTIVALEN Gålö 1-2/9 :

Utställning:

E.Desert Storm 1a Jkk HP BIM

WT:

E.Outstanding Guy Coming By   Sektionsmästare ÖKL 

 

Utst + B-Prov Danmark 26/8:

E.Hope For Coke And A Smile 3a Junkk + 1a pris ÖKL = Dualvinnare

 

 

Ungdoms SM Gesta 25/8:

Lovisa Warren & E.Shot Of Wisdom 2a

 

 

UTST Bornholm 18 +19/8

Robbin 2BH Cert x2 = DKUCH E.Sugar Daddy

Rocka 2BT JunCH + Cert= DKJunCH

Farin 4BT VeteranCert+Cert = DKUCH SEUCH DKVetCH


 

 

Utställning Norge 11/8

 E.People Cheer When I Appear  Cert  = NUCH FINUCH SEU(u)CH ESTJunCH BALTJW-15 !

 

 

 

 

 FLATMÄSTERSKAPET 11-12/8 Västra:

UKL: (66startande)

8a E.Thunderstorm Of Hope  87p

23e E.Hope For Willpower 73p

25e E.Ray Of Hope 72p

29e E.Hope For Coke And A Smile 65p

32a Rocka 77p (1x0a)

 

NKL: (155startande)

5a E.A Shot Of Wisdom 95+16 (FINAL)

E.Always Will to Please 92p

E.Special Delivery 86p

E.Black Velvet 81p

E.Always Stand By Me 80p

E.Always By Your Side 65p (1x0a)

E.My Charm Starts Alarm 63p (1x0a)

E.Black Pearl 58p (1x0a)

E.Flat Line Shot 53p (2x0a)

E.Black Jack 42p (2x0a)

 

ÖKL: (93startande)

12a E.Sweet As Sugar 89p

29e E.The Black Is Back 82p

58a E.Shot For Birdie 79p (1x0a) Domarens Val Station 2

64a E.Outstanding Guy Coming By 70p (1x0a)

82a E.Sweet Brownie 58p (1x0a) Domarens Val Station 2

 

EKL: 54 startande 

7a Farin 86p

13e Robbin 81p

28e E.Clockwork Orange 60p

38e Hamlet 63p (1x0a)

 

Utst Tyskland 21+22/7:

E.Hope For Coke And A Smile BIS+ BIS2 Junior,2xJunCert

 


 

WT Gotland 15/7

E.Always Stand By Me 3a NKL 86p

 WT NKL Fyn 4/7 :

E.Hope for Coke And A Smile 1e vinnare


 

 

 Sektionsmästerskap WT NKL Gävle/Dala 2/7:

E.Black Pearl Sektmästare

 

 

 

Utst Borås 1/7 SKK

E.Hope For The Future  VG Junkl

Robbin Exellent 1a Jkk

Farin BIR Vet 4BT

 

WT NKL Bornholm 30/6 

 E.Always Will To Please 1e Vinnare


 

Lydnad 20/6 Uppsala BK 

Robbin 1a pris LK2

 

 

B-Prov, Fosen 16/6:

E.Shot For Birdie 1a pris ÖKL


 

Lydnad 16/6  Östhammars BK

E.Sweet Brownie 1a pris Klassvinst LK2

 

Utställning x 2,  9/6 Danmark:

Hamlet  VG/Ex

Rocka JunCert/Exellent

Farin  Res-Cert/Exellent

 

Utställning 10/6 Danmark:

Hamlet Ex

Rocka  CK ,ResJunCert

Farin  Cert

 

Unghundsderby 9/6

E.Hope For Coke And A Smile 13e hund = Bästa Flat !

 

Godkänd Räddningshund 6/6 Finland

E.Something Special! 

 

 

Utställning 2/6 Norrköping SKK:

Hamlet  Ex

Rocka 1a Junkk CK

E.Sweet Brownie 1a Jaktkk CK 3BT Res-Cert

Farin BIR Veteran, 2BT Cert

 

Inträdesprov Polisen Norge 1/6

E.Hope for Success GK

 

Apellspår Östersund  25/5:

E.Special Gravel Uppflytt Lä Spår


 

 

 

 

 

 

 

 

 

B-Prov Elit Herräng 10/5 O.Thunberg:

Hamlet 3e pris

Farin 3e pris

 

 Cola,Engsboda Hope For Coke And A Smile & Johnny Eckhaus!

1a pris NKL x 2  + Godkänt KvalProv 7/4,
DKJunCH + Cert 2Bh 8/4 ! Sorö

 

Farin BIR Cert & BIR Veteran Cert 8/4

Sorö !
 
 
Rocka BIR Junior Cert 4BT 8/4 Sorö

 

8/4 Utställning DK

E.Hope For Coke And A Smile  BIM Junior Cert = DK JunCH + Cert 2BH

Robbin Ex 3a Jkk

Rocka JunCert BIR Junior

E.Sweet As Candie Ex 4Jkk

Farin BIR Cert BIR VeteranCert

 

7/4 B-prov DK

E.Hope For Coke And A Smile 1a pris NKL + GK Kvalificeringsprov

E.Sweet As Sugar 2a pris ÖKL

 

3/3  Tävlingslydnad Fagersta:

"Rocka"   Uppflyttad Startklass 169,5p

 

E.Sweet Brownie 1a pris Lk1 Klassvinst

äg Annika Sjöblom

  

11/2 Int Utst Danmark DKK ,Domare:Patrik Ragnarsson:

E.Hope For Coke And A Smile Junior Cert, 2BH

 

10/2 Utst Danmark DRK

E.Hope For Coke And A Smile BIR Junior Cert,3BH


 

 

4/2 UTST Mjölby SSRK JanErik Ek

Junklass:

E.Hope For The Forrester EX 4Junkk

E.Faith,Hope and Love EX 2Junkk

Jaktklass:

E.Sugar Daddy Ex 1Jkk

E.My Charm Starts Alarm 1 Jkk 4 BT BIS2 Jakt

Veteran:

E.Rock And Republic CK BIR BIS2 

E.Sugar Brown CK BIM

E.Rock And Republic, äg Lia Cederskiöld

 

E.My Charm Starts Alarm äg.Marie Storm

 

27/1 Tävlingslydnad Nacka BK 

E.Sweet Brownie Startklass 200p ! Klassvinst

 

 

21/1 UTST Kumla SSRK Mats Johnsson

Junklass:

E.Hope for Wisdom  VG

E.Hope for Willpower VG

E.Fath,Hope And Love EX

Jaktklass

E.Sugar Daddy  EX 3Jkk

Veteran

E.Sugar Brown CK BIS2 Veteran


 

 

 

 

13/1 UTST SydJylland

Cola,E. Hope For Coke And And A Smile 3a BH BIR Junior

 

7/1 BRUKSPRÖVE Dmark

Cola,E Hope For Coke And A Smile   Godkänd