RESULTAT 2018

RESULTAT

WT Gotland 15/7

E.Always Stand By Me 3a NKL 86p

 

Utst Borås 1/7 SKK

E.Hope For The Future  VG Junkl

Robbin Exellent 1a Jkk

Farin BIR Vet 4BT

 

 

Lydnad 20/6 Uppsala BK 

Robbin 1a pris LK2

 

Lydnad 15/6  Östhammars BK

E.Sweet Brownie 1a pris Klassvinst LK2

 

Utställning x 2,  9/6 Danmark:

Hamlet  VG/Ex

Rocka JunCert/Exellent

Farin  Res-Cert/Exellent

 

Utställning 10/6 Danmark:

Hamlet Ex

Rocka  CK ,ResJunCert

Farin  Cert

 

Utställning 2/6 Norrköping SKK:

Hamlet  Ex

Rocka 1a Junkk CK

E.Sweet Brownie 1a Jaktkk CK 3BT Res-Cert

Farin BIR Veteran, 2BT Cert

 

Apellspår Östersund  25/5:

E.Special Gravel Uppflytt Lä Spår

 

 

 

 

 

 

 

 

B-Prov Elit Herräng 10/5 O.Thunberg:

Hamlet 3e pris

Farin 3e pris

 

 Cola,Engsboda Hope For Coke And A Smile & Johnny Eckhaus!

1a pris NKL x 2  + Godkänt KvalProv 7/4,
DKJunCH + Cert 2Bh 8/4 ! Sorö

 

Farin BIR Cert & BIR Veteran Cert 8/4

Sorö !
 
 
Rocka BIR Junior Cert 4BT 8/4 Sorö

 

8/4 Utställning DK

E.Hope For Coke And A Smile  BIM Junior Cert = DK JunCH + Cert 2BH

Robbin Ex 3a Jkk

Rocka JunCert BIR Junior

E.Sweet As Candie Ex 4Jkk

Farin BIR Cert BIR VeteranCert

 

7/4 B-prov DK

E.Hope For Coke And A Smile 1a pris NKL + GK Kvalificeringsprov

E.Sweet As Sugar 2a pris ÖKL

 

3/3  Tävlingslydnad Fagersta:

"Rocka"   Uppflyttad Startklass 169,5p

 

E.Sweet Brownie 1a pris Lk1 Klassvinst

äg Annika Sjöblom

  

11/2 Int Utst Danmark DKK ,Domare:Patrik Ragnarsson:

E.Hope For Coke And A Smile Junior Cert, 2BH

 

10/2 Utst Danmark DRK

E.Hope For Coke And A Smile BIR Junior Cert,3BH


 

 

4/2 UTST Mjölby SSRK JanErik Ek

Junklass:

E.Hope For The Forrester EX 4Junkk

E.Faith,Hope and Love EX 2Junkk

Jaktklass:

E.Sugar Daddy Ex 1Jkk

E.My Charm Starts Alarm 1 Jkk 4 BT BIS2 Jakt

Veteran:

E.Rock And Republic CK BIR BIS2 

E.Sugar Brown CK BIM

E.Rock And Republic, äg Lia Cederskiöld

 

E.My Charm Starts Alarm äg.Marie Storm

 

27/1 Tävlingslydnad Nacka BK 

E.Sweet Brownie Startklass 200p ! Klassvinst

 

 

21/1 UTST Kumla SSRK Mats Johnsson

Junklass:

E.Hope for Wisdom  VG

E.Hope for Willpower VG

E.Fath,Hope And Love EX

Jaktklass

E.Sugar Daddy  EX 3Jkk

Veteran

E.Sugar Brown CK BIS2 Veteran


 

 

 

 

13/1 UTST SydJylland

Cola,E. Hope For Coke And And A Smile 3a BH BIR Junior

 

7/1 BRUKSPRÖVE Dmark

Cola,E Hope For Coke And A Smile   Godkänd